WYCIECZKA  DO  FUNZEUM, SP Klucze, grudzień 2022

WYCIECZKA  DO  FUNZEUM

WYCIECZKA  DO  FUNZEUM

„Biegaj, śmiej się, doświadczaj – baw się fantastycznie!”

Dnia 5 grudnia uczniowie klasy 3a i 2a odwiedzili FUNZEUM w Gliwicach, czyli Muzeum Światła i Koloru, gdzie sztuka i nauka spotykają się z dobrą zabawą. To miejsce, gdzie wykorzystuje się nowoczesne technologie cyfrowe i umożliwia dzieciom zdobywanie wiedzy w sposób: nowoczesny, interesujący i zapewniający rozrywkę. Uczniowie odwiedzili 3 strefy: koloru, światła i zabawy.

Wejście na wystawę zaczęliśmy od krótkiego, audiowizualnego wstępu w Pokoju Audio. Następnie uczniowie zapoznali się z pryzmatem – magiczną bryłą, pokazującą z jak wielu kolorów składa się białe światło.

Kolejnym etapem był spacer po kolorach tęczy, czyli pomieszczeniach, a każde w innej barwie. Dzieci odbyły niezwykłą podróż przez poszczególne kolory, sprawdzały ciepłotę swojego ciała, oglądały interaktywne instalacje. 

Następnie przeszliśmy do strefy światła. Zapoznaliśmy się ze zjawiskami świetlnymi, zwierciadłami i luminescencją. Wśród dostępnych scenerii znajdował się m.in.: fluorescencyjny las, kryształowa komnata czy sala księżycowa wraz z innymi planetami. 

Były jeszcze kolorowanki. Każde dziecko miało za zadanie pokolorować wybrane przez siebie zwierzątko, które później zostało ożywione i można je było zobaczyć w ruchu na wielkiej ścianie. 

Wreszcie – kraina zabawy. A tu: podniebny plac zabaw, basen z podświetlanymi piłkami, duże klocki i wiele innych atrakcji. Jednym z zaskakujących udostępnionych w obiekcie elementów jest największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości. 

No i na koniec spotkanie z Mikołajem.

To był wspaniały dzień…pełen uśmiechu, radości, zabawy oraz doznań świetlno-barwnych. Polecamy każdemu!

Opiekunowie: Anna Ziaja, Agnieszka Szarek, Adriana Nowakowska

Anna Ziaja