Podsumowanie I Powiatowego Turnieju Frazeologicznego, SP Klucze 2022

Podsumowanie I Powiatowego Turnieju Frazeologicznego

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się podsumowanie I Powiatowego Turnieju Frazeologicznego.

Wydarzenie tajemniczo i nastrojowo rozpoczęła Emilia Cholewa, która śpiewając piosenkę „Jeszcze w zielone gramy” wprowadziła widzów w wyjątkowy klimat spotkania. Następnie gość specjalny, konferansjer dzisiejszego wydarzenia Przemysław Kania i Dyrektor szkoły Marta Dziura, sypiąc frazeologizmami jak z rękawa, przywitali publiczność i zapowiedzieli program wydarzenia.

Przemysław Kania trafnie zapowiedział występ uczniów:

Im rąbek u spódnicy nie przeszkadza, doskonale orientują się w sytuacji scenicznej, miejmy nadzieję że lewą nogą dzisiaj nie wstali, a występ przed Państwem wzięli sobie do serca.

Oryginalna etiuda teatru cieni, pt. „Mam, znalazłem!”, w którym słowo łączyło się z choreografią, ruchem, akrobatyką przy dźwiękach instrumentalnej, saksofonowej muzyki zrobiła na publiczności wielkie wrażenie.

Kolejnym punktem programu było wręczenie dyplomów i nagród laureatom turnieju oraz podziękowań dla nauczycieli przez wicestarostę powiatu olkuskiego Paulinę Polak, wójta Gminy Klucze Norberta Bienia, dyrektora SP Martę Dziura, wicedyrektora i organizatora turnieju Annę Konieczniak,  nauczyciela bibliotekarza i współorganizatora Renatę Zawisz.

Z wynikami można zapoznać się tutaj: https://www.sp-klucze.pl/2022/12/06/i-powiatowy-turniej-frazeologiczny-wyniki/

Turniej przebiegł w miłej atmosferze, z niewielkim dreszczykiem emocji i szczyptą ciekawości. Na konkurs dla kl. 1-3 wpłynęło 30 prac plastycznych. Jury w wyborze laureatów miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia! Natomiast w turnieju wiedzy dla klas 4-8 wzięło udział 37 uczestników z 15 szkół powiatu olkuskiego.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zaangażowania i życzymy dalszych sukcesów na polu językowych zmagań. Każdy przecież może błysnąć talentem i pokazać lwi pazur! Pamiętajmy, że nie taki język polski straszny, jak go malują J

W wydarzeniu wzięli udział: wicestarosta powiatu olkuskiego Paulina Polak, wiceprzewodniczący rady powiatu olkuskiego Kamil Wołek, wójt Gminy Klucze Norbert Bień, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Jarosława Kraszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mirosław Macek, aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu i prezes Stowarzyszenia Teatralno – Literackiego Przemysław Kania, Iwona Kulawik przewodnicząca Rady Rodziców, artysta plastyk Gminnego Ośrodka Kultury Anna Płachecka – Śniadach, wiceprezes Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze Sylwia Pałka, dyrektorzy nagrodzonych szkół, nauczyciele i laureaci I Powiatowego Turnieju Frazeologicznego, redaktorka Echo Klucz Joanna Milewska, aktorzy występujący na scenie, nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej w Kluczach.

Finał turnieju przygotowali: Przemysław Kania (aktor, reżyser etiudy), Anna Konieczniak (pomysłodawca i organizator turnieju), Renata Zawisz (współorganizator turnieju)

W etiudzie wystąpili: Emilia Cholewa (kl. 8a), Maja Głowacka (kl. 4c), Natalia Barakomska (kl. 5c), Natasza Ładoń (kl. 5c), Emilia Banyś (kl. 6a), Zofia Rachwał (kl. 6a), Maria Ziaja (kl. 6a), Mateusz Kaczmarczyk (kl. 5a), Piotr Kruszenko (kl. 5c)

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Urząd Gminy Klucze,  Gminny Zespół Oświaty, Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze

Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach.

Patronat objął Starosta Powiatu Olkuskiego Bogumił Sobczyk, Wójt Gminy Klucze Norbert Bień.

Anna Konieczniak