Teatr Piasku. Królowa Śniegu. SP Klucze 2023

Teatr Piasku – „Królowa Śniegu” – Bajka malowana piaskiem

W piątek 20 stycznia klasy 1a,  1b i 2a wybrały się do Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu na spektakl pt. „Królowa Śniegu”. Przygody Kaja i Gerdy pamięta każdy z nas. Tym razem mogliśmy poznać opowieść w artystycznej wersji, historię opowiedzianą i malowaną piaskiem przy wspaniałych utworach muzycznych. Emocji było wiele, nie da się opisać wrażeń słowami, to trzeba zobaczyć i poczuć na żywo. Dla dzieciaków to czysta frajda, a niektórzy otwierali usta z wrażenia. Uczniowie pilnie śledzili ekran, na którym powstawały malowane cuda. Mądre przesłanie tej baśni powinno znać każde dziecko, a i nie jeden dorosły powinien sobie przypomnieć, co tak naprawdę powinno być ważne w dzisiejszym świecie. Co to takiego przyjaźń i na czym polega? Niech każdy odpowie sam na to pytanie i przypomni sobie aspekty dobrej przyjaźni.

Opiekunowie: Adriana Nowakowska, Sylwia Pilarczyk, Anna Góźdź, Agnieszka Szarek, Grzegorz Kaliś

Adriana Nowakowska