Warsztaty językowe EuroWeek

Warsztaty językowe EuroWeek są wspaniałą formą rozwijania zainteresowań, doskonalenia sprawności językowych, umiejętności współdziałania w grupie oraz przełamywania oporów przed wypowiadaniem się w języku obcym.  W tym roku grupa uczniów  z klas V-VII pod opieką pani Anety Miszczyńskiej i Pani Marty Sorbian pojechała do pięciodniowy obóz do Długopola Zdrój.

Autorzy programu starają się dotrzeć ze swoim zaproszeniem do młodzieży, by rozwijać w nich tak cenione obecnie umiejętności społeczne jak przywództwo, autoprezentacja oraz praca w zespole, a jednocześnie tworzą sposobność do doskonalenia sprawności komunikowania się w języku angielskim.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń prowadzonych przez wolontariuszy z różnych stron świata. Naszą grupą opiekowali się m.in.: Amir z Pakistanu, Ana z Gruzji, Arnauel z Belgii, Nicola Mr Nutella z Polinezji Francuskiej, Yuki z Japonii, Noma z Aryki, Anna Z Gruzji, Seyma z Turcji, Diana Maka Paka z Peru.

Część zajęć miała na celu zaznajomienie uczestników z kulturą krajów, z których pochodzą wolontariusze. Przybliżali oni swoje miejsce z perspektywy własnej rodziny, jej tradycji i zwyczajów oraz stylu życia, co pozwalało nam wyobrazić sobie autentyczne życie ludzi w ich ojczyźnie.

Warsztaty wymagały pracy w kilkuosobowych zespołach, w których uczniowie tworzyli różnego rodzaju wypowiedzi, plakaty, piosenki, reklamy, krótkie scenki, a następnie prezentowali je pozostałym uczestnikom. Warsztaty przeplatane były ciekawymi formami aktywności, grami, tańcami, dającymi możliwość poruszania się, czasem rywalizacji, a przede wszystkim świetnej zabawy. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim.

Aneta Miszczyńska