Walentynki w klasach I – III

WALENTYNKI W KLASACH I- III

Wtorek 14.02.2023 roku upłynął w naszej szkole w atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji walentynek przypadających 14 lutego.

Nazwa tego popularnego święta pochodzi od imienia Św. Walentego, który właśnie 14 lutego obchodzi swoje imieniny. W kręgach kultury Zachodu ten dzień uznawany jest za Święto Zakochanych oraz Dzień Przyjaźni.

Co roku staramy się aby ten dzień był wyjątkowy. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski klas IV-VIII zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie klas 1-3, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie walentynkowy listonosz rozdawał pocztę w czasie zajęć lekcyjnych. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.

Każdego dnia okazujemy sobie naszą przyjaźń, staramy się być dla siebie mili. Dzisiaj w sposób szczególny rozmawialiśmy o miłości, przyjaźni, koleżeństwie, wzajemnym szacunku, tolerancji, dzieleniu się tym co mamy.

Tego dnia obdarowywaliśmy się też lizakami i pierniczkami w kształcie serca.

Był to dzień pełen wrażeń, zabawy, serdecznych pozdrowień, radości, uśmiechu, ciepłych słów i gestów przyjaźni.

Szarek Agnieszka

Ziaja Anna