Konkurs Recytatorski klas I-III, SP Klucze 2023

Konkurs Recytatorski klas I-III

„Do biedronki przyszedł żuk

W okieneczko puk -puk-puk.

Panieneczka widzi żuka:

„Czego pan tu u mnie szuka?” 

Konkurs Recytatorski klas I-III

Dnia 22.02 2023 roku odbył się etap szkolny XX edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla edukacji wczesnoszkolnej pod hasłem „Poezja Brzechwy i Tuwima w oczach dziecka”. Pani Dyrektor szkoły Marta Dziura uroczyście powitała uczestników. Uczniowie zaprezentowali znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Młodzi artyści wykazali się doskonałym przygotowaniem. Znane i lubiane wiersze interpretowali w taki sposób, że wszyscy słuchacze przenosili się z szarej rzeczywistości do kolorowej i wesołej krainy wyobraźni. Prezentowane wiersze były zabawne, a tym samym wpadające w ucho. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem.

Jury w składzie: p. Celina Adamek, p. Urszula Świercz i p. Renata Zawisz miały bardzo trudne zadanie, gdyż uczniowie bardzo się starali i pięknie intonowali przygotowane wiersze. Po długiej naradzie nagrodzono następujących uczniów:

  • Mistrzem Recytacji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach została

Iga Kaczówka uczennica klasy 3a

  • Wicemistrzami Recytacji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach zostali:

Bartłomiej Wydmański uczeń klasy 3b

Solomiia Stetsko uczennica klasy 2a

Będziemy trzymać kciuki za naszych recytatorów, którzy 16 marca 2023 roku zaprezentują swoje zdolności recytatorskie w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Chechle, gdzie odbędzie się etap gminny w/w konkursu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.

Dziękujemy???

Radzie Rodziców naszej szkoły za wspaniałe dyplomy

Właścicielom „Hurtowni Spożywczej” Ilza za słodką niespodziankę

Agnieszka Szarek