Świętujemy Dzień Piegów

„…Na buzi piegi się w słońcu złocą.
To jest ozdoba tak pełna wdzięku,
Że blaskiem przyćmi diadem z diamentów.
Więc posłuchajcie mali i duzi
Zaszczyt to nosić piegi na buzi.
Zadrzyjcie zatem nosy do góry,
Bo piegi darem są od natury!”

Świętujemy Dzień Piegów

1 marca 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Piegów. Wiele osób obdarzonych piegami nie lubi swoich piegowatych nosów i policzków, a przecież mogą one być atutem urody, oryginalną cechą człowieka. Mamy jednak tyle przykładów  piegowatych postaci literackich. Przypomnieliśmy sobie te najbardziej znane!

Pan Kleks, Ania z Zielonego Wzgórza, Tomek Sawyer, Ron Weasley. Korytarzami szkoły spacerowała Pippi Langstrump. Tego dnia na twarzach pojawiło się pełno piegów czarnych i kolorowych. Przy okazji omawialiśmy ważny temat tolerancji. Uświadomiliśmy sobie, że choć każde z nas zupełnie inaczej wygląda, wszyscy mamy jednakowe prawa.

Naszym „piegusom tego dnia było bardzo wesoło!”

Może w Dniu Piegów choć raz warto spojrzeć na własne piegi w bardziej przychylny sposób?:)

Uczniowie klas I-III

Agnieszka Szarek