Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej w Kluczach, SP Klucze 2023

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej w Kluczach

Tegoroczne Igrzyska wynikające z kalendarza Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego, dotyczących rozgrywek sportowych, zorganizowane zostały 9. marca na nowej hali sportowej w Kluczach.

Do turnieju zgłosiły się trzy drużyny z powiatu olkuskiego (SP nr 4 w Olkuszu, ZSP w Wolbromiu i SP im JP II w Kluczach), które swój awans wywalczyły w kwalifikacjach na etapie gminnym.

Rozgrywki stojące na dość wysokim poziomie oficjalnie otworzyli organizatorzy, których reprezentowała dyrektor SP Klucze pani Marta Dziura i kierownik obiektu pan Jarosław Rak.

Przybyli na zawody wraz z ich opiekunami nie kryli podziwu na widok tak nowoczesnej hali sportowej, a na twarzach grających rysowała się radość i zadowolenie z udziału w dobrze zorganizowanych rozgrywkach.

Turniej odbywał się wg systemu „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.

Wyniki:

1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu

2. miejsce – Zespół Szkolno Przedszkolny w Wolbromiu

3. miejsce – Szkoła Podstawowa im. JP II w Kluczach.

Organizacja i sędziowanie:

Grzegorz Kaliś