Planetarium w naszej szkole, SP Klucze 2023

Planetarium w naszej szkole

            Dzisiaj był niesamowity dzień. Uczniowie klas I – IV oraz przedszkolaki z Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kluczach odwiedzili… kosmos!

            Kosmiczną przygodę mali podróżnicy rozpoczęli od zabawy Piłkami-Planetami, co sprawiło im ogromną radość i wprowadziło w tematykę dotyczącą Układu Słonecznego. Następnie wszyscy z uśmiechami na twarzy weszli do kopuły planetarium i rozpoczęli kosmiczną podróż.

            Po wspólnym odliczeniu startu, klaskaniu by rakieta miała moc wystartował film. Podczas seansu najmłodsi uczniowie uczyli się piosenki, polecieli na Księżyc i dowiedzieli się, że krąży on wokół Ziemi, zobaczyli z bliska planety i poznali ich charakterystyczne cechy. Mogli także obserwować niebo i gwiazdy. Poznali różne gwiazdozbiory, a wśród nich rozpoznawali Znaki Zodiaku.

            Starsi uczniowie zwiedzili Planety Układu Słonecznego, razem z Neilem Armstrongiem wylądowali na Księżycu i dowiedzieli się wielu ciekawostek o misji Apollo 11. Poznali pojęcie Widnokrąg, rozpoznawali kierunki Świata i nauczyli się odnaleźć Północ „N” za pomocą gwiazdy Polarnej. 

            To była kolorowa i wesoła wyprawa.

Sylwia Pilarczyk