Wizyta u Optyka, klasa 2a, SP Klucze 2023

Sprawdziliśmy ostrość wzroku, żeby dobrze widzieć rano i o zmroku

..Okulary modne

i latem i zimą,

Kiedy wzrok zawodzi

Nie nadrabiaj miną…”

Sprawdziliśmy ostrość wzroku,

żeby dobrze widzieć rano i o zmroku

Uczniowie klasy 2a wybrali się na wycieczkę do Salonu Optycznego w Kluczach. Pani optyk Jolanta Siembab opowiedziała im o swojej pracy . Podczas wycieczki uczniowie wykonali badanie przy użyciu prawdziwej aparatury medycznej oraz sprawdzali swój wzrok.

Pani Jola zbadała wszystkim uczniom ostrość wzroku. Przebadała wzrok komputerowo oraz za pomocą Tablicy Snellena – gdzie na białym tle były umieszczone czarne znaki takie jak litery, lub cyfry. Badanie przebiegało w miłej atmosferze, wszyscy uczniowie odważnie i bardzo dorośle potraktowali pierwszą wizytę w gabinecie okulistycznym.

Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość przekonać się, że wizyty u okulisty nie należy się bać, a badanie czasami może okazać się dobra zabawą.

Największą atrakcją była możliwość przymierzania i dobierania kolorowych oprawek. Oj działo się, to było istne szaleństwo.

Celem spotkania było przekazanie uczniom wiedzy, wykształcenie u uczniów dbałości o swoje zdrowie oraz kształtowanie właściwych zachowań w szczególności nauka akceptacji rówieśników noszących okulary.

Dziękujemy???

Pani Joli Siembab

za zaangażowanie, znakomitą atmosferę

i zabawę połączoną z nauką.

Wychowawca i uczniowie klasy 2a