DZIEŃ PSZCZÓŁKI W KLASACH I-III

Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych w ramach finansowania z Funduszu Promocji Roślin Oleistych prezentują produkty pszczelarskie, a nasi uczniowie chętnie zdobywają wiedzę w tym zakresie. W ramach tego w naszej szkole powiesiliśmy 3 plakaty edukacyjne:

• jeden informujący o odmianach miodów,

• drugi informujący o produktach uzyskiwanych od pszczół,

• trzeci o postaci, w jakiej dostępny jest miód i np. możliwości wykorzystania.

Ponadto rozmieściliśmy edukacyjne kalendarze biurkowe typu „piramidka” i kalendarze trójdzielne zawierające ciekawostki o miodzie. Kalendarze posłużą nam w trwającym roku szkolnym 2022/2023r.

Dodatkowo dla uczniów klas I-III w środę 29.03.2023r. zorganizowaliśmy Dzień Pszczółki oraz spotkanie z zaprzyjaźnionym specjalistą w dziedzinie pszczół oraz pozyskiwania i wykorzystania miodu Panem Pawłem Jandą. Podczas tego wydarzenia oglądaliśmy miodowy film edukacyjny i zdobywaliśmy nową wiedzę. Następnie udaliśmy się do klas na warsztaty plastyczne. Zapraszamy do galerii naszych prac.

#FunduszPromocjiRoślinOleistych

#KZPRiRB