"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia".

Finaliści Konkursów Historycznych

Uczniowie naszej szkoły zostali finalistami konkursów tematycznych historycznych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Uczeń klasy szóstej Jakub Klimek został finalistą w konkursie:

Polscy żołnierze w walce o wyzwolenie Włoch, Francji, Belgii i Holandii podczas II wojny światowej” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2022/2023.

Ponadto do etapu rejonowego w tym konkursie zakwalifikowali się uczniowie Jakub Langier oraz Kamil Wnuk.

Z kolei Kamil Wnuk – uczeń klasy ósmej został finalistą

XXVIII Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” w roku szkolnym 2022/2023 – konkurs tematyczny dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów branżowych szkół I stopnia.

Serdecznie gratulujemy wysokich wyników młodym historykom.

Agata Janda

Marta Myszewska