„Wyprawa w krainę chemii i fizyki” – zajęcia w ramach projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna”

„Wyprawa w krainę chemii i fizyki”

Za nami kolejne zajęcia w ramach projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny” 🙂 
  • W ramach zajęć „Wyprawa w krainę chemii i fizyki” odbyły się zajęcia laboratoryjne, podczas których otrzymywaliśmy tlen, wodór i dwutlenek węgla. Udało nam się też „stworzyć” strzelające bańki mydlane z wodorem, samopompujące się balony oraz poduszkowiec z płyty CD. I to wcale nie były czary lecz chemia i fizyka !!
  • Co to jest przedsiębiorczość? Co wymyślić, żeby udało się w biznesie ? O takich zagadnieniach uczymy się w trakcie zajęć z ekonomii i przedsiębiorczości. Odbyliśmy także rozmowę z Szefem Desert Brothers – Food Truck. Było bardzo ciekawie !!
  • Z kolei na zajęciach z cyklu „Łączy nas przyroda” poznawaliśmy trawy pustynne, szczotlichę i strzęplicę oraz inne rośliny występujące na pustyni. Szukaliśmy larw mrówkolwa oraz obserwowaliśmy chrząszcza Trzyszcza piaskowego. Z powodu mocnego wiatru mogliśmy też obserwować ripplemarki, powstające na terenach piaszczystych. W trakcie zajęć nad stawem Zielonym i na Pustyni słuchaliśmy i oglądaliśmy ptaki oraz rozpoznawaliśmy kwiaty.
  • W trakcie zajęć „Siła 4 żywiołów” doświadczamy magii świateł i faktur, tworzymy grzechotki symbolizujące jeden z żywiołów, jakim jest wiatr. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z tworzenia obrazów z natury na łonie natury.
A już 1 czerwca w DZIEŃ DZIECKA odbędzie się premiera spektaklu „Sensacja w kurniku”. Jest to efekt zajęć pn. „Teatralna przestrzeń integracji”. Obecnie mocno zaangażowani jesteśmy w tworzenie scenografii i w ostatnie próby. Już teraz serdecznie zapraszamy!!
 
Przypominamy, że pierwsze zajęcia prowadzone przez szkołę tańca WENA odbędą się już 16 maja w auli
Godz. 16.30 – 17.30 kl. 1-3
Godz. 17.40 – 18.40 kl. 4-8
 
Wszystkie prowadzone zajęcia mają charakter integrujący, co oznacza, że biorą w nich udział zarówno uczniowie z Polski, jak i z Ukrainy.
 
Informacje o projekcie można znaleźć tu:
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19.
 
Anna Konieczniak