Szkolny Konkurs Wiedzy o Konstytucji 3 Maja, SP Klucze 2023

Szkolny Konkurs Wiedzy o Konstytucji 3 Maja

17 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Konstytucji 3 Maja, do którego przystąpiło 26 uczniów z klas IV – VIII. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o sytuacji Rzeczypospolitej w II połowie XVIII wieku, okolicznościach uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz znajomością dat i postaci związanych z tym wydarzeniem.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce ex-aequo : Sara Strózik z klasy 4b oraz Patryk Piwowar z kl.4c

II miejsce: Aleksander Barakomski z klasy 7a

III miejsce: Krzysztof Myszewski z klasy 8b.

Wyróżnienia otrzymują: Stanisław Piątek z klasy 6a, Augustyn Brodziński z klasy 7a, Emilia Borowiecka z klasy 4b, Katarzyna Mrówka z klasy 4a, Ola Borysiewicz – Gardeła z klasy 5c, Aleksander Moroń z klasy 5a.

Laureatom i wyróżnionym gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy też panu Michałowi Masłowskiemu, naczelnikowi Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie za przekazanie atrakcyjnych nagród.

Agata Janda

Marta Myszewska