Warto grać w szachy

„..Gra w szachy jest zawsze wielkim wyzwaniem,
W rywalizacji liczy się najlepsze rozwiązanie.
Dwóch zawodników naprzeciw stołu siedzi.
Każdy ruch przeciwnika w skupieniu śledzi..”

To takie niesamowite?

W naszej szkole uczy się Blanka Polakiewicz uczennica klasy 6c. Dowiedzieliśmy się, że od 6 lat gra w szachy. Była członkinią Klubu szachowego w Olkuszu, a teraz gra w Klubie z Trzebini. Mówiła, że początki gry w szachy nie były łatwe, ale nie zniechęcała się tylko doskonaliła swoją taktykę. Zaczęła jeździć na turnieje szachowe. W roku 2019 była uczestnikiem Pucharu Polski Młodzików do lat 8 w Szczyrku. Zajęła tam 1 miejsce, zdobyła Puchar Polski Dziewcząt do lat 8- aż dech zaparło nam w piersiach- najlepsza w całej Polsce?? i chodzi z nami do szkoły, mijamy mistrza na korytarzu? Nagrodą za zdobyte 1 miejsce był wyjazd do Bratysławy na Mistrzostwa Europy i wyjazd do Mińska na Mistrzostwa Świata.

Nasza koleżanka w 2021r. zajęła 2 miejsce na Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach , a za rok w tych samym turnieju zajęła 3 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Sukcesy Blanki zainspirowały uczniów, którzy bardzo licznie przybyli na zajęcia szachowe organizowane w ramach projektu „Raz, dwa, trzy – w szachy gramy MY” Programu Działaj Lokalnie. Pierwsze zajęcia odbyły się we wtorek w sali nr 246 w podziale na dwie grupy. Zajęcia szachowe są bezpłatne i odbywać się będą w szkole każdy wtorek. Nie możemy doczekać się kolejnych spotkań!

Agnieszka Szarek