Odblaskowa Szkoła - Lekcja 112, SP Klucze 2023

Odblaskowa Szkoła – Lekcja 112

Uczniowie naszej szkoły wciąż zdobywają wiedzę i nowe umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. Tym razem w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” przypomnieli sobie jak ważny jest numer alarmowy 112.

W czwartek 28 września odwiedzili nas pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie. Przeprowadzili oni Lekcję 112. Podczas spotkania nasi goście wraz z uczniami klas I-III omówili różne niebezpieczne sytuacje, w których może znaleźć się każdy z nas. Były to sytuacje, które mogą wydarzyć na drodze, w domu, podczas spaceru – wszędzie. Sytuacje, o których mogą zaalarmować również dzieci. Właśnie dlatego omówiona została tematyka korzystania z numeru alarmowego 112. Uczniowie dowiedzieli się jakich okolicznościach i w jaki sposób należy dzwonić na ten numer. Podczas warsztatów dzieci mogły także porozmawiać z operatorem i przećwiczyć poznane zasady podawania operatorom informacji. Wcale nie jest to takie proste.

To było niesamowite spotkanie. Uczniowie uczestniczyli w nim bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem.

Sylwia Pilarczyk

Adriana Nowakowska