Lekcja przyrody. Jaki kolor ma światło odblaskowe. SP Klucze 2023

Lekcja przyrody: Jaki kolor ma światło? – odblaskowe doświadczenia

Lekcja przyrody: Jaki kolor ma światło?

– odblaskowe doświadczenia

4 października uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych połączonych z odblaskowymi doświadczeniami. Pani Monika Madajewska-Pandel prowadziła zajęcia dzieląc się z uczniami swoją wiedzą. Dowiedzieliśmy się co to jest światło widzialne, jaki ma kolor i jak reaguje nasza siatkówka w procesie widzenia. Wiemy już, że światło to promieniowanie elektromagnetyczne, składa się z wielu wiązek, a te z wielu kolorów. Tęcza to właśnie widmo światła słonecznego. Na zajęciach przeprowadziliśmy różne doświadczenia, np.: wprawiając w ruch koło barw zauważyliśmy, że tworzy się światło białe, z cukierków i wody stworzyliśmy kolorową tęczę, a dzięki nadmuchanemu balonikowi wprowadziliśmy w ruch kolorowe papierki, barwniki spożywcze pozwoliły zaobserwować nam zjawisko dyfuzji.

Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości. Serdecznie dziękujemy!!!

Uczniowie klasy 2b

Monika Madajewska-Pandel