Talent i praca – Piekielna kuchnia - podium naszych uczennic, SP Klucze 2023

„Talent i praca – Piekielna kuchnia” – podium naszych uczennic

„Talent i praca – Piekielna kuchnia”

– podium naszych uczennic

Konkurs kulinarny: „Talent i praca – Piekielna kuchnia” – podium uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach!!!

Dnia 17.10.2023r. w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy, odbył się finał konkursu pt.: „Talent i praca-Piekielna kuchnia” zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu, przy współpracy Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu.

Konkurs podzielony był na dwa etapy:

1. Dwuosobowe zespoły miały za zadanie napisanie przepisu na deser włoski oraz dostarczenie go do Urzędu Pracy w Olkuszu.
  2. Spośród zgłoszonych prac, jury konkursu, wybrało sześć najlepszych deserów. Autorów prac zaproszono na finał konkursu, który polegał na zaprezentowaniu napisanego przez drużynę deseru.

To była, niewątpliwie, nie lada gratka. Dziewczęta „na żywo” pokazały, co potrafią. Widok gotowych deserów zapierał dech w piersiach, a smak… zniewalający! Po ciężkich bojach na podium uplasowały się następujące drużyny:

I miejsce: Zuzanna Tomsia, Emilia Kurczek – klasa 6 ”b”

II miejsce: Maja Szromnik, Lena Zub – klasa 6 ”a”

III miejsce: Julia Trzaska, Kamila Świstek – klasa 6 ”c”

Tak, tak, to nie jest pomyłka – nasza Szkoła zdobyła trzy pierwsze miejsca!!!

Dziewczęta – Brawo Wy! Wiedziałam, że pokażecie na co Was stać! Jesteście Wielkie!

Pani Renato Zawisz – dzięki za opiekę nad naszymi kulinarnymi perełkami w Zespole Szkół Nr 4 w Olkuszu oraz za piękne fotografie!

Szanowni Rodzice – takie kucharki – to prawdziwy skarb! Gratulacje!

Czekamy na kolejne edycje konkursu i zapraszamy do galerii zdjęć.

Marta Sorbian