Wizyta na cmentarzu z czasów I wojny światowej, SP Klucze 2023

Wizyta na cmentarzu z czasów I wojny światowej

Stało się już tradycją, że od kilku lat w okolicach Święta Niepodległości przedstawiciele wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach odwiedzają cmentarz z czasów I wojny światowej znajdujący się w Kluczach na Osadzie/ Papierni.

Spotkania te zainicjował pan radny gminy – Sebastian Sierka, i to On co roku opowiada młodzieży o historii tego miejsca. Uczniowie nie dość, że przypominają sobie fakty dotyczące I wojny światowej, to jeszcze zapoznają się z lokalną historią naszej okolicy. W ten sposób mamy nadzieję, że najmłodsze pokolenia będą przekazywać tą wiedzę dalej. A nasze odwiedziny tego miejsca stały się już tradycją, którą będziemy kontynuować.

W tym roku cmentarz odwiedziliśmy w środę, 15 listopada, mimo niezbyt sprzyjającej pogody. W spotkaniu udział brało sześciu wolontariuszy, w których również byli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, pod opieką p. Joanny Bokalskiej – Rajba, oraz pan Sebastian Sierka. Zapalone zostały symboliczne znicze.

Joanna Bokalska-Rajba