Warsztaty Twoje dziecko w internecie - intro

Zaproszenie na wykład i warsztaty „Twoje dziecko w Internecie”

Zaproszenie na wykład i warsztaty

„Twoje dziecko w Internecie”

Szanowni Rodzice,

Zapraszamy Państwa na wykład  i warsztaty dotyczące szeroko pojętej higieny cyfrowej pt. „Twoje dziecko w Internecie”, które odbędą się w dniu 23 listopada 2023 r. o godz. 17.00  w auli szkolnej. Spotkanie poprowadzi pani Magdalena Bigaj – prezeska i twórczyni Fundacji “Instytut Cyfrowego Obywatelstwa”. Z jej wykładów korzystają rodzice i nauczyciele w całej Polsce, dlatego gorąco zachęcam do skorzystania z wyjątkowej okazji, że będziemy mogli spotkać się na żywo. W trakcie spotkania do wygrania będą dwa egzemplarze książki   pt. “Wychowanie przy ekranie”, której pani Magda jest autorką ( w załączniku znajduje się plakat informujący o wydarzeniu).

Wg danych Instytutu, 97% dzieci i młodzieży używa Internetu i telefonu lub komputera. Średni wiek pierwszego kontaktu z pornografią to 11 lat. Na ogromną skalę dzieci mają w sieci kontakt z treściami prezentującymi przemoc oraz podejmują zachowania ryzykowne. Same telefony  i komputery, choć mogą być dobrą rozrywką, mają także ogromny wpływ na postępy w nauce, emocje dziecka i jego relacje rówieśnicze. Coraz więcej szkół w Polsce wprowadza do swoich programów higienę cyfrową, czyli uczenie zachowań, które chronią zdrowie użytkowników Internetu w każdym wieku. Ta edukacja nie ma szans, jeśli prowadzona jest tylko wśród dzieci. To również my – dorośli, rodzice i nauczyciele, musimy zdobyć tę wiedzę i stosować ją na co dzień.

Ponadto, w dniu 24.11.2023r. dla wszystkich uczniów naszej szkoły będą odbywać się specjalne warsztaty z trenerami Fundacji „Instytut Cyfrowego Obywatelstwa”.

Dołączamy więc do grona szkół, które wychodzą naprzeciw jednemu z najbardziej palących problemów: Jak przygotować dzieci do życia w sieci?

Informujemy również, że w dniu 23 listopada 2023r. po warsztatach dla rodziców zapraszam na spotkania z nauczycielami, czyli Dzień Otwarty.

Warsztaty Twoje dziecko w internecie., SP Klucze 2023