XI edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA, SP Klucze 2023

XI edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

XI edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

14 grudnia 2023r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbyło się wręczenie nagród laureatom XI edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas od szóstych do ósmych ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego.

Zadaniem uczestników było nagranie 4-minutowego filmu, wykonanego na nośniku cyfrowym: kamerą, aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym, na którym uczeń czyta prozatorski fragment wybranego utworu Zbigniewa Herberta. Temat wybrano wpisując się w 25. rocznicę śmierci poety.

Jury w składzie:

  • Marida Zoń – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu,
  • Małgorzata Krzemień z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu,
  • Beata Szandor – przedstawiciel Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu

oceniało 147 filmów z 28 szkół powiatu olkuskiego, w tym 10 nagranych przez uczniów naszej szkoły: Piotra Kruszenkę z kl. VI a, Hannę Banyś, Amelię Barczyk i Julię Szarek z kl. VI b, Mateusza Kaczmarczyka, Piotra Rdesta, Stanisława Sadurskiego i Bartosza Wydmańskiego z kl. VI c oraz Aleksandra Barakomskiego i Jana Gęgotka z kl. VIII.

Wśród laureatów znalazła się uczennica z klasy VI b Julia Szarek, która zdobyła wyróżnienie.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu, Starostwo Powiatowe w Olkuszu oraz Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu

Gratulujemy Julii i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

Renata Zawisz