Finalistki Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego, SP Klucze 2023

Finalistki Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego

W dniu 8 grudnia 2023 roku odbyła się uroczysta Gala Finałowa Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”.
Pierwszy etap konkursu odbył się w szkołach na początku października i wyłonił 191 uczniów z 75 szkół położonych w 62 miejscowościach województwa małopolskiego. Eliminacje gminne pozwoliły dokonać wyboru 117 uczniów. Współzawodnictwo na szczeblu powiatowym sprawiło, że do udziału w etapie wojewódzkim zakwalifikowało się 45 uczestników z całej Małopolski. Przesłuchania eliminacji wojewódzkich odbyły się w Krakowie w Piwnicy pod Baranami.
Wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło podczas Gali Finałowej w sali Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie.

Pan Dariusz Styrna Dyrektor Departamentu Edukacji oraz Pani Ewa Włodarczyk Starszy specjalista ds. strategii i analiz z Kuratorium Oświaty w Krakowie wręczyli finalistom nagrody oraz dyplomy.
Miło nam poinformować, że nasze szóstoklasistki

Barczyk Amelia i Szarek Julia zostały finalistkami!

(nauczyciel: Anna Konieczniak)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich!

Anna Konieczniak