„Miasta przyszłości” na lekcji plastyki

Uczniowie klas 5 mieli nie lada zadanie do wykonania na kilku lekcjach plastyki, musieli zmierzyć się z tematem „Miasta przyszłości”. Pracę należało wykonać w kilku osobowych grupach. Uczniowie sami dokonali podziału na grupy, rozdzielili między sobą zadania, każdy był za coś odpowiedzialny, każdy musiał mieć swój wkład pracy w wykonanie makiety miasta. Na olbrzymie uznanie i pochwałę zasługuje niesamowite zaangażowanie wszystkich uczniów, bez wyjątku. Pracowali bardzo wytrwałe, sumiennie i pilnie wspaniale ze sobą współpracując. Byli bardzo kreatywni i pomysłowi. Z przyjemnością patrzyłam jak dzieci pracują, jak przede wszystkim cieszy ich ta praca i ile radości im sprawia. Po wykonaniu zadania każda z grup zaprezentowała pozostałym uczniom swoje „miasto przyszłości i opowiedziała o nim kilka słów. Była to świetna lekcja, a zarazem „egzamin”, czy dzieci potrafią pracować w grupie, czy potrafią współdziałać… Wszystkie klasy 5 zdały ten egzamin na „6” Brawo!!!

Martyna Smaruj