Wycieczka klasowa do Akademii Pana Kleksa, SP Klucze 2024

Wycieczka klasowa do Akademii Pana Kleksa

Witajcie w naszej bajce

słoń zagra na fujarce.

Pinokio nam zaśpiewa,

Zatańczą wkoło drzewa…”

Wycieczka klasowa do Akademii Pana Kleksa

27 lutego 2024 roku uczniowie klas 3a i 3b gościli w Akademii Pana Kleksa.

Uczniowie zwiedzali interaktywną, multimedialną ekspozycję, która jest podzielona na osiem stref tematycznych. Pomieszczenia są inspirowane krainami z serii przygód o Ambrożym Kleksie. Razem z pomocniczką pana Kleksa- sympatyczną Agnieszką- zwiedzali bajkowe krainy.

Otrzymali misję, która polegała na odnalezieniu ukrytych trzech magicznych przedmiotów. Aby tego dokonać, zaangażowali się w szukanie wskazówek, rozwiązywanie zadań, odkrywanie sekretów, uczyli się wiązać węzły marynarskie, leczyli stare sprzęty, rozwiązywali quiz o Układzie Słonecznym, przemieszczali się w specjalnych fotelach do symulacji stanu nieważkości, pokonywali tory przeszkód, zjeżdżali zakręconymi rurami do basenów pełnych małych piłeczek. Przemierzali Krainę Szpaka Mateusza, sprawdzali swoją sprawność w Psim Raju oraz wypłynęli w rejs statkiem przez Królestwo Bajdocji, zanurzyli się też w głębinach Podwodnego Królestwa Królowej Aby.

Uczestniczyli w warsztatach naukowych- och co to były za eksperymenty!

4 godzinne zajęcia zakończyli sprawdzeniem zdobytej wiedzy poprzez udział w quizie. Wszyscy uczniowie orzekli, że to była super wycieczka!

Ilona Antos

Agnieszka Szarek