Omnibus, SP Klucze

Gminny etap konkursu powiatowego „OMNIBUS” dla uczniów klas 1-3

Gminny etap konkursu powiatowego „OMNIBUS”

dla uczniów klas 1-3

14 marca w naszej szkole odbył się gminny etap konkursu Omnibus 2024. Uczestniczyło w nim 17 uczniów – szkolnych Omnibusów z Chechła, Jaroszowca, Kwaśniowa Dolnego, Rodak, Ryczówka i oczywiście z naszej szkoły. Wszystkich przybyłych uczniów i opiekunów przywitała pani wicedyrektor szkoły Anna Konieczniak, życząc powodzenia w konkursowych zmaganiach.

Konkurs trwał 60 minut. Zadania teoretyczne i praktyczne obejmowały treści nauczania, zawarte w podstawie programowej dla klas I – III oraz zakres treści wykraczający poza tę podstawę. Z arkuszem konkursowym uczniowie pracowali indywidualnie, samodzielnie odczytując polecenia i rozwiązując zadania w różnej formie.

Naszą szkołę reprezentowali: Bernard Trzpil – 1a, Brunon Kuśmierczak – 2b i Franciszek Grzanka – 3b.

W etapie II wyłonionych zostanie trzech „Omnibusów” naszej gminy, czyli trzech najlepszych uczniów z klas: I, II i III. Ostateczną listę laureatów konkursu Omnibus poznamy jednak dopiero w kwietniu, kiedy to Komisja SP 2 w Olkuszu ogłosi wyniki po weryfikacji przesłanych prac.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów!!!

Anna Ziaja

Ilona Antos