Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

– „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W środę, 27 marca w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju brali udział uczniowie z naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Bydlinie, w kategoriach wiekowych klasy 1-4 oraz 5-8. Turniej otworzyli: Wójt Gminy Klucze Norbert Bień, pani dyrektor Marta Dziura oraz druhowie jednostek gminnych OSP.
Zadania składały się z testu jednokrotnego wybory, który zawierał 40 zadań, następnie 5 najlepszych osób z każdej kategorii odpowiadała na 5 zadań otwartych. Poziom zadań był bardzo wysoki, wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy.
Miło nam poinformować, że od etapu powiatowego z naszej szkoły przeszli:
Jan Rogalski (I miejsce) oraz Adrian Adamuszek (II miejsce) – kategoria klasy 1-4.
oraz Olaf Mól (II miejsce) – kategoria klasy 5-8.
Finaliści otrzymali nagrody, a wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody pocieszenia.
Organizatorem eliminacji gminnych XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież Zapobiega Pożarom” był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kluczach, który wraz Gminnym Zespołem Oświaty w Kluczach przekazał środki finansowe na zakup nagród. W organizacji i przygotowaniu turnieju pomagali pracownicy referatu Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy Klucze. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Klucze.
W skład jury turnieju wchodzili: Jan Mól – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kluczach, Radosław Murias – Komendant Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kluczach oraz Jakub Kargól – Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, pan Rafał Paś – nauczyciel i opiekun grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bydlinie, pani Joanna Bokalska-Rajba – nauczyciel i opiekun grupy ze Szkoły Podstawowej w Kluczach.

Joanna Bokalska-Rajba
fot. J. Milewska, Gmina Klucze