Matematyka w finansach, SP Klucze 2024

Matematyka w finansach

11 kwietnia uczniowie naszej szkoły: Aleksander Barakomski i Augustyn Brodziński wzięli udział w II Gminnym Konkursie Matematycznym „Matematyka w finansach” dla uczniów klas VIII szkół podstawowych naszej gminy, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Ryczówku. Konkurs był objęty patronatem Wójta Gminy Klucze.

Konkurs miał na celu ukazanie uzdolnień i umiejętność matematycznych ze szczególnym uwzględnieniem korzystania z podstawowych narzędzi matematycznych w życiu codziennym.

Uczniowie mieli 50 minut na rozwiązanie 4 zadań, które wymagały szerokiej wiedzy matematycznej o tematyce finansowej. Po konkursie uczniowie wzięli również udział w lekcji o przedsiębiorczości przeprowadzonej przez Panią Monikę Grabowską – Dyrektor Banku PKO S.A. w Kluczach.

Co prawda nasi uczniowie nie zajęli miejsca na podium ale i tak wykazali się niesamowitą wiedzą matematyczną dotyczącą finansów.

Dziękujemy Pani Dyrektor i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Ryczówku za super zorganizowany konkurs i miłą atmosferę.

Anna Rybak