Ekochoinka uczniów klasy 8b w ramach projektu
„Ekoczynni II”
W ramach projektu „Ekoczynni II” uczniowie klasy 8b podjęli kreatywne i ekologiczne wyzwanie, którego efektem było stworzenie wyjątkowej ekochoinki. Działanie to miało na celu promowanie postaw proekologicznych oraz pokazanie, że świąteczne tradycje można łączyć z troską o środowisko naturalne.
Ekochoinka została wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu i przedmiotów, które na co dzień uznawane są za odpady. Uczniowie wykorzystali m.in. papier, karton, plastik oraz inne surowce wtórne, nadając im drugie życie. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu całej klasy powstała oryginalna dekoracja świąteczna, która zachwyca estetyką i jednocześnie niesie ważne ekologiczne przesłanie.
Praca nad ekochoinką była nie tylko okazją do rozwijania kreatywności, lecz także do rozmów o ochronie środowiska, ograniczaniu konsumpcji oraz odpowiedzialnym podejściu do zasobów naturalnych. Uczniowie klasy 8b pokazali, że nawet niewielkie działania mogą mieć znaczenie i inspirować innych do bardziej świadomych wyborów.
Projekt „Ekoczynni II” po raz kolejny udowodnił, że edukacja ekologiczna może być ciekawa, praktyczna i angażująca. Stworzona ekochoinka stała się symbolem ekologicznych świąt oraz dowodem na to, że młodzież chętnie podejmuje inicjatywy na rzecz naszej planety.
Marta Sorbian

