Spotkanie z policjantem i ratownikiem wodnym
na temat bezpieczeństwa podczas wakacji
W naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie poświęcone bezpieczeństwu dzieci i młodzieży. Zajęcia poprowadzili funkcjonariusz policji oraz ratownik wodny, którzy przekazali uczniom wiele cennych informacji dotyczących bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach.
Podczas spotkania policjant omówił zasady bezpiecznego korzystania z hulajnóg. Uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo poruszać się po drogach i ścieżkach rowerowych, dlaczego warto używać kasku ochronnego oraz jakie przepisy obowiązują użytkowników hulajnóg elektrycznych. Szczególną uwagę zwrócono na konieczność zachowania ostrożności i szacunku wobec innych uczestników ruchu drogowego.
Ratownik wodny przypomniał zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego należy korzystać wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk, nie przeceniać swoich umiejętności pływackich oraz stosować się do poleceń ratowników. Omówiono również sposoby reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz znaczenie szybkiego wezwania pomocy.
Ważnym elementem spotkania była także rozmowa na temat bezpieczeństwa w Internecie. Policjant przestrzegał przed zagrożeniami związanymi z publikowaniem danych osobowych, kontaktami z nieznajomymi oraz cyberprzemocą. Uczniowie otrzymali praktyczne wskazówki dotyczące ochrony swojej prywatności i odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.
Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające. Dzięki przekazanym informacjom uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat bezpiecznych zachowań zarówno na drodze, nad wodą, jak i w sieci. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas oraz cenne rady, które z pewnością pomogą nam zadbać o własne bezpieczeństwo.
Mariola Wrońska
