Szkolna Lekcja Śpiewania - pieśni patriotyczne, SP Klucze 2022

Szkolna Lekcja Śpiewania

W dniu dzisiejszym, 16 listopada w naszej szkole miało miejsce  wyjątkowe wydarzenie – na zakończenie obchodów Narodowego Święta Niepodległości przeprowadziliśmy lekcję śpiewania. Na auli szkolnej zabrzmiały pieśni związane z walką o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczniowie wszystkich klas z wielkim zaangażowaniem zaśpiewali przygotowane wcześniej utwory: „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”, „Kadrówkę”, „Białe róże”, „Przybyli ułani”, „Szarą piechotę”. Nie zabrakło również Marszu Pierwszej Brygady, będącej Pieśnią Reprezentacyjną Wojska Polskiego, który odśpiewaliśmy w postawie na baczność.

W obchody włączył się też Samorząd Uczniowski pod opieką pani Marty Sorbian przygotowując prezentację na temat drogi Polski do utraty, a następnie do odzyskania niepodległości. Na zakończenie sprawdziliśmy wiedzę uczniów na temat naszego państwa i okazało się, że egzamin został zdany celująco!

Marta Myszewska i Martyna Smaruj