Klasa 2c

Dzień Dziecka

[Not a valid template]

 


Wycieczka na lotnisko

2 czerwca 2017 roku zwiedzaliśmy razem z klasą pierwszą Bazę Transportu Lotniczego, która znajduje się koło lotniska w Balicach.  Naszym przewodnikiem był pracujący tam tata naszego kolegi z klasy pierwszej – Pan Tomasz Barakomski. Wszyscy weszliśmy do środka samolotu ”Kasa”” i siedzieliśmy za jego sterami. Widzieliśmy startujące samoloty wojskowe straży pożarnej.
Jeden z naszych kolegów ubrał kombinezon strażacki. Robiliśmy zdjęcia z karabinem maszynowym.

Z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni!

Opracował:

Wiktor Nabagło

 

[Not a valid template]

Spektakl „Śpiąca królewna”

5 czerwca byliśmy na spektaklu pt. „Śpiąca Królewna”, który odbył się w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach. W bajce tej wystąpiła mama naszej koleżanki Neli, która zagrała Aurorę. Okazało się, że Ochmistrzem był mąż naszej Pani Agnieszki. Na pamiątkę zrobiliśmy sobie z nimi zdjęcie.

Opracowała:     Wiktoria Chrzan

20170605_101429


Wycieczka do szklarni

30 maja mieliśmy klasową wycieczkę do szklarni. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy szklarnie, w których rosną pomidory i ogórki. Jest tam aż 5 tysięcy krzaków. Rośliny rosną 65 dni
i zaczynają owocować. Krzewy rosną na kokosowych matach i są podwieszone na sznurkach, żeby się nie złamały. Pomidory i ogórki podlewane są przez specjalne wężyki, które są sterowane przy pomocy komputera. W szklarniach panuje wysoka temperatura. Znajduję się też tam budka, w której są trzmiele. Są one potrzebne do zapylania kwiatów, żeby powstały owoce. Pani Saran poczęstowała każdego nas wyhodowanymi przez siebie ogórkami. Były one bardzo smaczne. Dzięki tej wycieczce doceniliśmy pracę ogrodnika, która nie należy do łatwych. Wycieczka była bardzo interesująca.

Opracowała:
Malina Sierka

[Not a valid template]

Dzień Matki

[Not a valid template]

Wizyta na poczcie

Wysyłamy kartki świąteczne do rodziców.

[Not a valid template]

Jajeczko klasowe

Jutro rozpoczynamy wiosenną przerwę świąteczną. Przed nami kilka dni odpoczynku od szkolnych obowiązków i czas by pobyć z bliskimi, by się nie spieszyć, by pomyśleć.

         W Wielką Środę wszyscy zebraliśmy się by wspólnie przeżyć klasową uroczystość tzw. „Jajeczko” czyli klasowe śniadanko wielkanocne. Po raz pierwszy samodzielnie je przygotowaliśmy. Sami ustawiliśmy stoły, nakryliśmy obrusem, poustawialiśmy jednorazowe naczynia, rozłożyliśmy serwetki. Trochę kłopotu sprawiło nam obieranie jajek, ale i z tym jakoś sobie poradziliśmy. Było bardzo miło. Wspaniała uczta trwała całą lekcję, a na koniec pani Agnieszka życzyła wszystkim zdrowych, wesołych Świąt.

Po ostatnim kęsie szybko posprzątaliśmy klasę po uroczystości i wszyscy ruszyliśmy na następną lekcję – na język angielski.

[Not a valid template]

Spotkanie z żołnierzami

[Not a valid template]

Moja Pasja – Jujitsu

Nazywam się Antoni Korusiewicz.

Pewnego razu rodzice zapisali mnie na treningi Jujitsu. Więc w pierwszy  poniedziałek września rozpocząłem wielką przygodę. Tego dnia miałem stwierdzić czy chcę chodzić na treningi. Na początku było ciężko i trudno. Dzisiaj mogę stwierdzić ,że bardzo lubię treningi i nie mogę doczekać się każdego następnego spotkania z trenerem. Niedawno zdałem pierwszy egzamin i otrzymałem certyfikat na 10 KYU.

[Not a valid template]

Zakład optyczny

Byłam dzisiaj z klasą w gabinecie optycznym. Na początku przywitaliśmy się z panią Jolą i przeszliśmy do specjalnego gabinetu. Tam pani miała różne maszyny, niektóre dzieci miały komputerowo badany wzrok. Innym pani zakładała specjalne okulary, w których zmieniała szkiełka. Widzieliśmy jak się robi szkiełka do okularów. Wycieczka była bardzo  interesująca, niektórzy moi koledzy powiedzieli, że zostaną w przyszłości optykami.

Opracowała: Nela Dudek

 

[Not a valid template]

Wycieczka do gabinetu stomatologicznego

Dzisiaj 27 marca 2017 roku byliśmy na wycieczce w gabinecie stomatologicznym. Podczas wycieczki pan stomatolog mówił jak dbać o zęby. Także pan mówił o tym, które zęby  wypadają pierwsze, a które ostatnie i o tym jakimi cyframi oznaczamy zęby. Dowiedzieliśmy się w jakim wieku rosną zęby mleczne. Polecamy tego pana stomatologa.

Opracował: Kamil Wnuk

[Not a valid template]

Wycieczka do teatru do Sosnowca

Relacje samodzielnie napisane przez uczniów.

8 marca wspólnie z pierwszą klasą byliśmy w teatrze w Sosnowcu na spektaklu pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Przedstawienie było o Plastusiu, którego ulepiła Tosia. Występowali tam aktorzy. Byli oni przebrani za przybory szkolne, które Tosia miała w piórniku.

Wiktoria Chrzan

„Plastusiowy pamiętnik” to przygoda małego ludzika. Plastuś miał czerwony zeszyt taki jak dziewczynka i zapisywał w nim wszystkie przygody.

Jakub Kamionka

Przedstawienie bardzo nam się podobało. Chciałbym częściej jeździć na takie wycieczki.

Maks Gut

Sztuka była bardzo interesująca. Z grona występujących osób najbardziej zainteresował mnie Plastuś. Był zabawny i pięknie śpiewał.

Magdalena Banyś

Oprócz Plastusia na scenie pojawił się również: ołówek, pióro, trzy stalówki, gumka myszka, kałamarz, pędzel, cztery lalki, farby, Chińczyk i pudło.

Antoni Korusiewicz

Wycieczka była bardzo fajna. Chciałbym byśmy jeszcze raz pojechali na spektakl wyreżyserowany przez Teatr Zagłębia.

Kamil Wnuk

Z wielkim zaciekawieniem oglądałam przygody ludka z plasteliny.

Ania Jóźwiak

Na tym spektaklu bardzo podobała mi się gra aktorów. Również kostiumy aktorskie były barwne i ciekawie wykonane. Aktorzy tańczyli, śpiewali, a my razem z nimi.

Tymon Januszek

[Not a valid template]

MOJA PASJA – piłka nożna

Nazywam się Szymon Ładoń. Moją pasją jest piłka nożna. Trenuję już ją trzy lata w klubie Przemsza Klucze. Mam dużo kolegów.

Ciężko mi połączyć treningi ze szkołą, gdyż trenuję 2 razy w tygodniu, czasami w weekendy mam różnego rodzaju rozgrywki. W związku z tym mam mało czasu na naukę. Nie dałbym rady bez moich rodziców, którzy mi pomagają. Jestem im za to bardzo wdzięczny.

W przyszłości chciałbym zostać zawodowym piłkarzem. Mam nadzieję, że moje marzenie się spełni.

Wrażenia uczniów po lekcji w-f prowadzonej przez kolegę.

10 marca nasz kolega Szymon Ładoń poprowadził trening piłki nożnej. Pokazał nam różne ćwiczenia. Chciałbym żeby jeszcze kiedyś poprowadził takie zajęcia.

Jakub Zygmunt

Ostatni w-f prowadził mój kolega Szymon. W jednym z ćwiczeń musieliśmy odbijać głową piłkę, nie wszystkim się to udawało. Było bardzo fajnie.

Antoś Korusiewicz

Chciałbym, żeby Szymon jeszcze poprowadził lekcje.

Kamil Wnuk

Podobało mi się ćwiczenie, w którym odbijaliśmy piłkę głową. Uważam,że Szymon był dobrym nauczycielem.

Arturek Markowski-Przeliorz

Strzelaliśmy gole, podawaliśmy piłkę do Szymona. Chciałbym, żeby było więcej takich lekcji.

Tymon Januszek

[Not a valid template]

MOJA PASJA – Capoeira

Nazywam się Jakub Zygmunt. Od trzech lat trenuję w Klubie Sportowym Capoeira Camangula w Olkuszu. W piątek poprowadziłem lekcje wychowania fizycznego w sali gimnastycznej. Zastąpiłem panią Agnieszkę. Bardzo podobało mi się bycie nauczycielem.

Zapoznałem moich kolegów i koleżanki z elementami brazylijskiej sztuki walki. Chciałbym jeszcze poprowadzić takie zajęcia. Dziś Capoeira to moja pasja i nie wyobrażam sobie życia bez niej. Ta sztuka walki uczy sprytu, równowagi, panowania nad ciałem, wyczucia rytmu, rozwija wszystkie partie mięśni.

Oto co napisali drugoklasiści o lekcji z Jakubem:

Nasz kolega Kuba Zygmunt od trzech lat trenuje sztukę walki Capoeira. Na lekcji w-f pokazał nam czego się nauczył. Próbowaliśmy go naśladować, ale to było bardzo trudne. Występ kolegi bardzo mi się podobał.

Maks Gut

Ostatni w-f prowadził Kuba, który uczęszcza na treningi Capoeira. Wykonywaliśmy ćwiczenia, które pokazywał. Było bardzo ciekawie i fajnie.

Antek Korusiewicz

Chciałbym, aby było więcej takich lekcji, bo była ona bardzo ciekawa. Polubiłem ten sport.

Jakub Kamionka

W czasie lekcji Kuba ubrany był w specjalny strój do ćwiczeń. Skutecznie zaraził nas swoją pasją.

Tymon Januszek

Podczas zajęć było naprawdę fajnie. Dużo się ruszaliśmy. Było sporo rozciągania. Chciałbym by jeszcze raz Kuba poprowadził taką lekcję.

Kamil Wnuk

[Not a valid template]

Klasowy Konkurs Recytatorski „Brzechwa dzieciom”