Klasa 3d

MAJ 2017

3D gorąco pozdrawia z zielonej szkoły ?

LUTY 2017

A to my podczas balu karnawałowego ?

3d

STYCZEŃ 2017

Przywitanie ferii w 3d ?

19 stycznia  był wyjątkowy dzień. Odwiedził nas Pan Marcin Zacłona. Poprowadził dla nas kolejne już szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
              Na początku przedstawił nam prezentację multimedialną, dzięki której przypomnieliśmy sobie zasady postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy. Potem to my wczuwaliśmy się w rolę poszkodowanego oraz osoby ratującej. Czasami osoba poszkodowana była przytomna, czasami nie. Raz oddychała, a drugi raz nie. Sytuacji było bardzo dużo, a my musieliśmy wiedzieć, jakie działania podjąć . Urozmaiceniem był odgrywanie scenek, w trakcie których każdy z nas przećwiczył układanie w pozycji ustalonej bocznej oraz schemat resuscytacji krążeniowo-oddechowej. To był sprawdzian umiejętności praktycznych. Na koniec musieliśmy także zdać egzamin teoretyczny. Pytania nie były łatwe, ale wszyscy zdaliśmy go śpiewająco i otrzymaliśmy piękne dyplomy.
             Dziękujemy Panu Marcinowi za przybycie i zapraszamy ponownie.

Nasze prace dla babci i dziadka z okazji ich święta ?

We wtorek byliśmy na wystawie egzotycznych owadów i pajęczaków zorganizowanej w naszej szkole. Poznaliśmy zwyczaje m.in. pająków, skorpionów, motyli, żuków. Mogliśmy podziwiać piękne okazy. To było fascynujące spotkanie z przyrodą.

Nam zima nie straszna ?

Dzisiaj odwiedził nas Maks – kolega z 1 i 2 klasy. Teraz mieszka w Ellesmere Port koło Chester. Opowiedział nam o swojej nowej szkole, kolegach oraz o zmianach i trudnościach, z którymi musiał się zmierzyć w Wielkiej Brytanii. Ciekawiło nas wszystko. Jak wygląda jego klasa i pokój, z kim się bawi i czego się uczy, co mu się podoba a czego mu brakuje. My za nim tęsknimy i bardzo się cieszymy, że udało się nam spotkać.

20170104_104312

GRUDZIEŃ 2016