National Theatre London – spotkanie ze sztuką brytyjską

National  Theatre  London – spotkanie ze sztuką brytyjską

Grupa uczniów z klas VI i VII realizująca innowację pedagogiczną z języka angielskiego „Discover English Speaking World”  miała okazję na spotkanie ze sztuką anglojęzyczną dzięki współpracy British Council oraz Multikina. Przedstawienie w wykonaniu najlepszych brytyjskich aktorów transmitowane było z National Theatre z Londynu.

Dziwny przypadek psa nocną porą – The Curious Incident of the Dog in the Night-Time  został zrealizowany  przez Teatr Narodowy w Londynie. Nagrodzony siedmioma nagrodami Olivier Award m.in. za najlepszą nową sztukę.

Sztuka jest adaptacją bestsellerowej powieści Marka Haddona, która porusza temat autyzmu. Bohaterem spektaklu  jest Christopher Boone, który pełni rolę detektywa i narratora w jednej osobie. Ma 15 lat i cierpi na chorobę Aspergeraz Zna się bardzo dobrze na matematyce – posiada nadzwyczajny umysł ścisły, ale bardzo słabo na ludziach, jest niezdolny  do właściwej interpretacji życia codziennego. Nigdy nie wypuścił się sam poza ulicę, przy której mieszka, lecz gdy odkrywa, że zamordowano psa sąsiadki, wyrusza w przerażającą podróż, która wywróci jego świat do góry nogami.

Ta niezwykłe przedstawienie to nie tylko lekcja języka angielskiego, ale również spotkanie ze światem Christophera – niezwykłego chłopca, który postrzega świat w niezwykły sposób. 

Dziękujemy Christopher za spotkanie!

[Not a valid template]