Niezwykłe spotkanie kultur europejskich

Nasza szkoła po raz kolejny gościła wolontariuszy anglojęzycznych, którzy przeprowadzili  zajęcia językowo – kulturowe dla uczniów.  Spotkanie to było możliwe dzięki współpracy z Fundacją Schumana, która od lat  wspiera dialog międzykulturowy oraz współpracę międzynarodową.

Na zajęciach gościliśmy Tetianę Pavlenko, wolontariuszkę z Ukrainy, która w niezwykle interesujący sposób opowiedziała nam o swoim kraju, kulturze oraz zwyczajach.

Adèle Saillard przyjechała do Polski z Francji, jej prezentacja oczarowała nas wszystkich. Adele w zabawny sposób opowiedziała o kuchni francuskiej, historii i sztuce oraz obaliła stereotypy dotyczące mieszkańców Francji.

Wspólne spotkanie przekonuje nas, że znajomość języka angielskiego pomaga nam poznawać ludzi, odkrywać ich kulturę, uczy tolerancji oraz otwartości na świat.

Czekamy na następne spotkania.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie dojazdów lektorek oraz Gminie Klucze za przekazanie upominków.

Poznajcie naszych Gości:

Welcome Students from Klucze.  I’m Tanya, I am 26, and I am from Ukraine. I love folk dances, especially the one from my native district and, maybe, a bit Irish, running with the music in my playlist that can change every day, and discovering new countries and areas with the help of local people whom I’m eager to meet.  Can’t wait to tell you all the stories about my country!

Bonjour !

I’m Adèle, a 22 years old French girl. I studied international relation and Japanese. Now, I am working as an EVS volunteer. I am curious about everything and I like discovering new cultures, people and places. I will participating in English tandems and activities in the European Club. If you want information or just follow my adventure, I will share a part of my EVS’s experiences here 🙂

Aneta Miszczyńska