VII Rajd po Pustyni Błędowskiej

Dnia 3 września 2016 roku odbył się VII Rajd po Pustyni Błędowskiej. Jak co roku licznie uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: Mirosławy Dziatłowicz, Marty Myszewskiej i Adriany Nowakowskiej.

Rajd został zorganizowany przez kluczewskie Koło PTTK. Jego przewodnikiem w tym roku był pan Aleksander Kamieński, który w przerwach między kolejnymi etapami wędrówki opowiadał o genezie powstania Pustyni Błędowskiej, jej walorach przyrodniczych i geologicznych. Na mecie długiej, bo ok. dwunastokilometrowej trasy na uczestników czekał pyszny posiłek przygotowany przez panie z Koła PTTK – gorący żurek i pieczone ziemniaki.

Wszystkie dzieci uczestniczące w rajdzie otrzymały pamiątkowy upominek: breloczek z logo Koła PTTK w Kluczach. Organizatorzy nagrodzili dodatkowo najmłodszych uczestników rajdu. W tym roku byli to Krzysztof Myszewski z klasy 2b i Magdalena Ziółkowska z klasy 3d. Specjalną nagrodę otrzymała Klaudia Plutka (kl. 6b), która uczestniczyła w największej liczbie imprez organizowanych przez kluczewskie Koło PTTK.

Serdecznie dziękujemy organizatorom VII Rajdu po Pustyni Błędowskiej.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *