SPRZĄTANIE ŚWIATA

„SPRZĄTANIE   ŚWIATA”     –   16.09.2016 r.

Był ciepły, pogodny dzień.
W piątek na trzeciej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie naszej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątania Świata”. Worki i rękawiczki jednorazowe otrzymaliśmy z Urzędu Gminy w Kluczach.
Porządkowaliśmy tylko naszą najbliższą okolicę. Żeby nie było chaosu, działaliśmy według ustalonego planu:
Uczniowie klas I i II – sprzątali ogródek ziołowy i teren do boisk asfaltowych na terenie naszej szkoły, klasy III a, b, d – boisko szkolne „Orlik”, Klasy IV i III c – porządkowała skarpę wzdłuż basenu i lasek szkolny. Natomiast uczniowie klas V sprzątali teren od Komendy Policji w Kluczach do świateł przed szkołą, a klasy VI a i b porządkowały teren za garażami szkolnymi.
Staraliśmy się dobrze wykonać tę pracę, ale nie było to takie proste! Trzeba było uważać na potłuczone szkło, aby było bezpiecznie.
Potem zmęczeni wróciliśmy do szkoły. Umyliśmy dokładnie ręce i dopiero wtedy można odpocząć na przerwie i dalej uczyć się na kolejnych lekcjach.
Akcja „Sprzątania Świata” ma sens, bo przecież „Czyste środowisko, to najlepsze uzdrowisko!”