SUKCESY NASZYCH UCZENNIC W POWIATOWYM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „THE BEST”

Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego THE BEST organizowany jest przez Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Olkuszu. Do konkursu przygotowywałyśmy się już od listopada, gdyż składał się z 3 etapów.

Na pierwszym etapie naszym zadaniem było napisanie testu gramatyczno-leksykalnego. Po teście awansowałyśmy do etapu drugiego, na którym musiałyśmy wykazać się znajomością lektury „The Secret Garden”- Francesa Burnetta oraz wiersza „My Plastic Surgery Classes” -Paula Cooksona. Po tej części dostałyśmy się do ścisłego finału podczas którego recytowałyśmy wiersz „My Plastic Surgery Classes”. Interperetacja wiersza w wykonaniu Emilii Jedlińskiej – Jung zrobiła ogromną furorę; dostała za nią maksymalną ilość punktów!

Nasze zmagania zostały zwieńczone sukcesem. I miejsce zdobyła Julia Baranik z kl VI b, III miejsce – Aleksandra Dudek z kl VI b, natomiast IV lokatę uzyskała Emilia Jedlińska-Jung z kl. VI a.

Do konkursu przygotowywała nas Pani Aneta Miszczyńska

Julia Baranik, kl VI b

 

 

Nasza droga do sukcesu…

3 marca 2017 roku był dla mnie bardzo ważnym dniem! Po długich przygotowaniach, wraz z moimi koleżankami Julią Baranik oraz Aleksandrą Dudek brałyśmy udział w Finale V Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego „THE BEST” organizowanego przez Gimnazjum nr 1 w Olkuszu. Wraz z koleżankami bardzo się stresowałyśmy, ponieważ pierwszy i drugi etap miał formę pisemną, a trzeci – ustną. Pierwszy etap odbył się w grudniu. Składał się z pisemnego testu gramatyczno – leksykalnego podzielonego na trzy części: czytanie ze zrozumieniem, gramatyka oraz komunikacja. W pierwszym etapie wystartowało 29 uczniów z Powiatu Olkuskiego, ale do drugiego etapu zakwalifikowało się tylko 14. W tej części konkursu potrzebna nam była znajomość lektur: „The Secret Garden” oraz wiersza Paula Cooksona „My Plastic Surgery Classes”. Do trzeciego etapu przeszło już tylko 9 osób, naszym zadaniem była recytacja wiersza „The Plastic Surgery Classes”. Po zakończeniu wszystkich etapów Komisja Konkursowa zsumowała uzyskane punkty i wyłoniła laureatów. Z przyjemnością informuję, że I miejsce zajęła Julia Baranik, III miejsca Aleksandra Dudek, IV miejsce Emilia Jedlińska – Jung. Po poznaniu wyników mogę powiedzieć: „Jestem z siebie dumna!”. Ale jeszcze bardziej jestem dumna z Julii i Oli; pracowałyśmy ze sobą cały czas, wspierałyśmy się i pomagałyśmy sobie. Jestem pewna, że cała nasza trójka będzie miło wspominać zajęcia przygotowujące do konkursu z Panią Anetą Miszczyńską. Był to czas wytężonej pracy, który przyniósł nam wszystkim sukces. Dziękujemy!

Emilia Jedlińska – Jung, VIa

 

[Not a valid template]