Goście z Ukrainy

Goście z Ukrainy   –  9 maja 2017 r.

Tradycyjnie, jak co roku, przyjechali do nas goście z Tarnopola. W naszej auli szkolnej odbył się wspaniały występ młodych artystów z zespołu muzycznego „Zbrucz”.  Wykonano taniec góralski i ukraiński taniec narodowy „Czerwona kalina”. Występowali także soliści śpiewający nastrojowe pieśni i dumki. Wszystkim mamom dedykowano, znaną także u nas w Polsce, pieśń „Moja matko, ja wiem”. Nasi uczniowie żywo reagowali na występy artystów, bili brawo i rytmicznie kołysali się. Z radością przyjęto pieśń „Hej, sokoły” – odśpiewaliśmy ją razem z solistami po polsku. Jednak największe wrażenie zrobił wspaniały kozacki taniec z szablami, podskoki na drewnianej beczce i krzesanie iskier. Było to bardzo widowiskowe! Bardzo podobały się wszystkim kolorowe stroje artystów, haftowane ręcznie.

Na zakończenie występu zespołu z Ukrainy podziękowano  artystom gromkimi brawami. Uczennice z Samorządu Szkolnego wręczyły nasze dary zebrane przez uczniów klas I- VI , były to przybory szkolne i inne rzeczy bardzo przydatne w ukraińskiej szkole. Można było także kupić płytę CD zespołu „Zbrucz” –„Moja ziemia” i różne pamiątkowe wyroby regionalne.