Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu „Z kaligrafią na co dzień”

Dnia 22 maja 2017 r., w Sali Lustrzanej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i laureatkom ogólnopolskich konkursów polonistycznych i ortograficznych:

“Z ortografią na co dzień”

“Z poprawną polszczyzną na co dzień”

“Z kaligrafią na co dzień”

“Savoir-vivre na co dzień”.

Nagrody przyznawane były z podziałem na poszczególne klasy szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.

 

Laureatką zaszczytnego 1. miejsca, wśród trzecich klas szkół podstawowych, w konkursie „Z kaligrafią na co dzień”, została Julia Kaczmarczyk, uczennica klasy 3a naszej szkoły.

 

Piękna sala PAN wypełniona była po brzegi zaproszonymi gośćmi: członkami komisji, laureatami, rodzicami, nauczycielami i dyrekcjami ze szkół całej Polski. Prowadzący uroczystość zaczął zaskakująco od wręczenia nagród… rodzicom dzieci, które wygrały konkursy po raz kolejny. Pogratulował nakładu pracy i osiągniętych wyników ich pociech.

Przed wręczaniem dyplomów i nagród dzieciom, prowadzący zaznaczył, aby dzieci pamiętały o zasadach poprawnej polszczyzny, ale bardziej, aby pamiętały o języku szacunku. Zwrócił uwagę, że w dobie rozwijającego się hejtu w wypowiedziach, równie ważne jest stosowanie zasad gramatycznych i ortograficznych, jak i stosowanie języka z szacunkiem do drugiego człowieka.

Następnie na scenę proszeni byli wszyscy laureaci i laureatki z danego konkursu. Wręczane były im dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

Gratulujemy!