III KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS I – III

8. 06. 2017 roku w bibliotece szkolnej odbył się III KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS I – III.

Wzięło w nim udział 8 uczniów z klas I – III. Z każdej klasy wychowawcy wybrali jednego, najlepiej czytającego ucznia.

Pierwszak czytał fragment opowiadania: ,,Zaczarowane obłoczki” według Tove Jansson. Uczniowie klas drugich – opowiadanie Elżbiety Pałasz pt. ,, Ruda Kita” ,klasy trzecie – fragmenty książki Elżbiety Zubrzyckiej ,,Sekrety Michała”. Na zapoznanie się z tekstem uczestnicy mieli tylko kilka minut, czytany fragment był wybrany losowo.

Poziom uczestników konkursu był wyrównany i jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców.

. Jury w składzie: emerytowana polonistka – Pani Bogusława Mucha, bibliotekarka gimnazjum – Pani Renata Zawisz ,bibliotekarka szkoły podstawowej – Pani Urszula Świercz, wyłoniło trójkę zwycięzców oraz przyznało wyróżnienie uczniowi klasy pierwszej.

Nagrodzeni uczniowie to:

I miejsce – Amelia Kulawik z kl. III c

II miejsce – Wiktor Bakowski z kl. IIIa

III miejsce – Antoni Korusiewicz z kl. II c

wyróżnienie – Aleksander Barakomski z kl. I

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Na najbliższym apelu zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe. Zwycięzcom gratulujemy!