Wolontariusze na BALU CHARYTATYWNYM

 

BAL CHARYTATYWNY

          W piątek 01.12.2017r. grupa dziesięciu wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Kluczach wraz z panią Magdaleną Jurczyk była na 2.  Andrzejkowym Balu Wolontariusza w Hali Widowiskowo – Sportowej DorJan w Sosnowcu. Bal organizował sosnowiecki Caritas. Była to impreza charytatywna, a udział w niej był uwarunkowany wykupieniem cegiełki na cele dobroczynne.

           Uroczystość rozpoczęła się o 17.00. Po przyjeździe powitano nas ciepłym posiłkiem. Następnie rozpoczęto zabawę. Tradycyjnie na początek zatańczyliśmy poloneza. Za oprawę muzyczną całej imprezy był odpowiedzialny DJ Willy. Podczas gali zadbano również o słodki poczęstunek dla każdego. W balu udział wzięło około 500 osób z różnych szkół diecezji sosnowieckiej. Około godziny 20.30 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu o tytuł najlepszej grupy wolontariackiej 2016/2017 „Wolontariat – podaj dalej”. Nagrody wręczał bp. Grzegorz Kaszak, prezydent miasta Sosnowiec, inni przedstawiciele samorządów i przedstawicielka komisji konkursowej. Nasza szkoła otrzymała dyplom za udział w akcjach.

        Do domu wyjechaliśmy około godziny 21.30. I uczniowie, i pani byli zadowoleni, ale także zmęczeni kilkugodzinną dyskoteką.

 

 Zuzanna Jurkiewicz

Ewa Ziółkowska