Szlachetna Paczka! Dziękujemy!!

 

,, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.’’

Jan Paweł II

W dniach 9-10 grudnia w całej Polsce odbył się  finał akcji Szlachetna Paczka. Wolontariusze rozwozili świąteczne prezenty  rodzinom będącym w szczególnie trudnej sytuacji materialnej.

 

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w tą szlachetną akcję. Dzięki ofiarności Darczyńców udało się nam przygotować aż 38 sporej wielkości prezentów, które otrzymała rodzina z Zawiercia. Wspólnie wsparliśmy 4 osobową rodzinę: nastoletnie rodzeństwo oraz wychowujących ich dziadków.

 

Zaangażowanie całej społeczności szkoły przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

W ciągu kilku dni 115 rodzin uczniów szkoły, nauczycieli, pracowników, przyjaciół szkoły oraz anonimowych darczyńców przekazali żywność, słodycze, kosmetyki, środki czystości, ubrania, buty, książki, przybory szkolne, sprzęt sportowy, ręczniki, pościel oraz  datki za które zakupiono: dwa laptopy, myszki bezprzewodowe, słuchawki, podkładki pod myszki, torby.

Nasze dary zaspokoją podstawowe potrzeby rodziny, ale również spełnią ich marzenia. Dzieci marzyły o laptopie, a otrzymają dwa – każdy będzie miał własny!

Będą mogli się również cieszyć ze sprzętu  oraz gadżetów sportowych podarowanych przez naszych uczniów.

 

 

Bardzo dziękujemy za ofiarność i życzliwość tym, którzy wsparli akcję. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność  i otwartość na drugiego człowieka.

Szczególnie dziękujemy uczniom, którzy przekazali kolekcje swoich gadżetów sportowych (z pewnością zbieranych przez długi czas),  aby ktoś inny mógł się nimi cieszyć.

 

 

Koordynatorzy akcji:

Pedagog szkolny: Wioletta Deptalska  oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Ewelina Maryszewska-Polan i Aneta Miszczyńska.

 

dziekujemy