MAŁOPOLSKI KONKURS HUMANISTYCZNY

MAŁOPOLSKI     KONKURS   HUMANISTYCZNY

Małopolski Konkurs Humanistyczny – to przedmiotowy konkurs języka polskiego zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Tematyka tegorocznego konkursu :  „ Było. Jest…Będzie?”

Etap I – „Zdarzyło się”

Etap II – „Tu i teraz”

Etap III – „Dokąd droga prowadzi?”

Uczniowie muszą długo i rzetelnie przygotowywać się do udziału w tym konkursie, gdyż liczy się ogromna wiedza i dużo różnych umiejętności, np. znajomość tekstów kultury – poezja, proza, czytanie ze zrozumieniem przekazów ikonicznych oraz tekstów źródłowych, przestrzeganie zasad poprawności językowej, umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji, znajomość różnych gatunków literackich i pojęć oraz zagadnień językowych. Niezbędna jest także umiejętność analizy tekstów, formułowania opinii i argumentowanie, a także własna aktywność twórcza i kreatywność.

W bieżącym roku szkolnym 2017/ 2018 do etapu I – szkolnego , który odbył się w październiku, przystąpiły tylko 4 uczennice:

• Z klasy 7 a – Emilia Jedlińska – Jung
  • Z klasy 6 b – Oliwia Główczyńska, Milena Juniak i Helena Myszewska

Dziękujemy Wam dziewczynki za rzetelne przygotowanie do konkursu.

Do etapu  II – rejonowego zakwalifikowały się 2 uczennice:

z klasy 7 a – Emilia Jedlińska – Jung zdobyła     88  % pkt.

i z klasy 6 b – Milena Juniak –  zdobyła              85  % pkt.

Konkurs odbędzie się w naszej szkole 23 stycznia o godz. 9.00, trwać będzie 120 minut. Prace zostaną zawiezione do Komisji Rejonowej w Chrzanowie.

Życzymy sukcesów!