VI POWIATOWY KONKURS „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”

1 lutego 2018 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbył się finał VI edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mistrz pięknego czytania”, skierowanego do uczniów klas siódmych szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z powiatu olkuskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów. Zadaniem uczestników I etapu było nagranie 5-minutowego filmu,  wykonanego na  nośniku cyfrowym: kamerą, aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym, na którym uczeń czyta fragment wybranego utworu prozatorskiego. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 63 uczniów z 33 szkół z powiatu olkuskiego, w tym 11 uczniów naszej szkoły: Emilia Jedlińska-Jung i Kamila Szwajcowska z kl. VII a, Zuzanna Jurkiewicz, Daria Marzec i Dawid Stajno z kl. II a, Natalia Leśniak z kl. II c, Zuzanna Tomsia z kl. II d, Weronika Badura, Milena Leśniak i Julia Piłka z kl. III a oraz Maria Polak z kl. III c. Do finału zakwalifikowało się 10 uczniów, w tym nasza uczennica Emilia Jedlińska-Jung, która zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy Emilii i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach 🙂