Wizyta Strażaków w naszej szkole

Wizyta Strażaków w naszej szkole

18 stycznia 2018 r. w naszej szkole przeprowadzili prelekcję strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczach.

Podczas spotkania ze strażakami najmłodsi mogli dowiedzieć się na czym polega praca Strażaka, a co najważniejsze dowiedzieć się jak postępować w sytuacjach zagrożenia, które mogą napotkać ich zarówno w domu jak i w szkole.

Strażacy przygotowali również prezentację, która pozwoliła zobrazować niektóre sytuacje, Przeprowadzili próbne rozmowy z „dyspozytorem”, aby uświadomić, jakie informację w czasie pożaru czy innego niebezpieczeństwa są najważniejsze – utrwalając jednocześnie najważniejsze numery alarmowe.

Na koniec uczniowie poznali tajniki Specjalistycznej Torby Ratownictwa Medycznego R-1 z której korzysta każda jednostka OSP czy PSP. Mogli również założyć umundurowanie czy hełm strażacki.

Dziękujemy

 

[Not a valid template]