Wojewódzkie sukcesy literackie

5 kwietnia w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego odbyło się podsumowanie XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Na tatrzańskim szlaku”. Oficjalne zaproszenie na tę uroczystość otrzymało aż sześciu  uczniów naszej szkoły, którzy, podobnie jak 190 konkursowiczów z 35 szkół Małopolski, przygotowali prace inspirowane słowami Leopolda Staffa:

„Na górach jakieś dzieją się dziwy, przedziwy!

W skłębionych chmur bałwanach słońce się tumani…”

Siedmioosobowe jury, biorąc pod uwagę 3 kategorie wiekowe (klasa III, klasy IV – VI, klasa VII oraz klasy II – III gimnazjum), oceniało takie formy wypowiedzi jak: opowiadanie, o niezwykłych wydarzeniach rozgrywających się w tatrzańskiej scenerii, wiersz ukazujący wybrane zjawisko atmosferyczne charakterystyczne dla Tatr oraz komiks, którego  bohaterami były  uosobione zwierzęta lub rośliny.

Na najwyższym stopniu podium stanął Błażej Boruń, uczeń kl.5b (opiekunowie: p. Iwona Boruń, p. Magdalena Jurczyk). Zapewnił on sobie  I miejsce w kategorii klas IV-VI, pisząc wiersz „Tatrzańska symfonia”. W tej kategorii wiekowej II miejsce zdobyła Alicja Pilarczyk z kl.4a (opiekun p. Anna Barczyk), a III  Natalia Oczki z kl. 4d (opiekun p. I.Boruń). Obie uczennice przygotowały komiks. Jury było też pod wrażeniem pracy Miłosza Auguścika z kl.4d (opiekun p. I. Boruń), któremu przyznało wyróżnienie. W tatrzańskim konkursie bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie oddziałów gimnazjalnych. Alicja Iwaneńko (opiekun p. A. Barczyk) – autorka wiersza z kl.3c  i Przemek Chamera (opiekun p. I.Boruń) – twórca komiksu z kl.3a zostali laureatami II miejsca.

Gospodarze uroczystości: pani Małgorzata Kot i pan Marek Kot (przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego) oraz współorganizatorzy konkursu, czyli Zespół Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie, zadbali o wspaniałą atmosferę spotkania i cenne nagrody. Wszyscy zaproszeni na uroczystą galę mieli też okazję zwiedzić oddane niedawno po remoncie i gruntownej modernizacji centrum edukacyjne.