Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru z udziałem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru

z udziałem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach

 

16 kwietnia 2018 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w siedzibie Zespołu Szkół im. Antoniego Kocjana odbyła się uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród w konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie Teatralno – Literackie w Olkuszu. Wśród laureatów i wyróżnionych znalazły się: Weronika Badura z klasy 3a oraz Dominika Kocjan z klasy 2a.

Obydwie uczennice wzięły udział w III Małopolskim Konkursie na Recenzję Teatralną dla Uczniów Szkół Podstawowych i Ponadgimnazjalnych. Jury w składzie: dr hab. Przemysław Kania, aktor i wykładowca w PWST we Wrocławiu, mgr Grażyna Wącław, emerytowana polonistka z ZS nr 3, oraz dr Beata Janik z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie przyznało Weronice Badurze III miejsce za recenzję zatytułowaną „Pomoc domowa na ratunek młodzieży”, a Dominice Kocjan wyróżnienie za pracę „Na kłopoty Pomoc domowa”. Ponadto Weronika znalazła się w gronie nielicznych uczniów, którzy zostali nagrodzeni nie tylko w tym konkursie, ale też Małopolskim Turnieju Wiedzy o Teatrze.  Dzięki znajomości treści i problematyki dramatów: Sofoklesa, S. Mrożka oraz  J. Słowackiego, a także rozległej wiedzy z zakresu teatru nasza uczennica otrzymała wyróżnienie.

Warto podkreślić, że uroczystość organizowana przez Stowarzyszenie Teatralno – Literackie była też okazją do podziękowań za popularyzację teatru. Nasza szkoła za aktywną działalność upowszechniającą tę dziedzinę kultury otrzymało II miejsce w Konkursie „Bliżej teatru” – Teatr 2017, kategoria: edukacja i uczestnictwo.

 

[Not a valid template]