Warsztaty językowo-kulturowe

Warsztaty językowo-kulturowe to cykl spotkań uczniów z wolontariuszami z całego świata. Tym razem gościli u nas lektorzy z Francji i Włoch, którzy zaprezentowali swoje kraje oraz kulturę.

Językiem komunikacyjnym był język angielski – to dzięki niemu uczniowie mogą zawierać nowe znajomości oraz poznawać nowe, często odległe miejsca. Pani Aneta Miszczyńska we współpracy z Polską Fundacją Schumana zorganizowała spotkanie z Soline Lea z Francji oraz Carlo Manfra z Włoch. Zapraszamy na relację uczniów oraz lektorów.

Welcome to France!

This workshop’s aims were to present briefly France, its culture, its food and its history. The students were asked to participate in different kind of activities, such as games and quizzes. Also, they learnt some basics of the French language to present themselves. This workshop was not a strict class about France, but a fun activity to learn more about this European country using English language.

Soline Lea, France

Trip to Italy

A cool presentation about Italy and the Abruzzo region. Students learnt numbers from 1 to 10 in Italian and played a game in teams to test their attention to the whole presentation.

Carlo Manfra, Italy

Pani Soline z Francji do nas przyjechała,

zabawę i quiz przygotowała.

„Salad game” nas obudziła,

francuskich słów nauczyła.

Potem siebie zaprezentowała

i o swoim kraju nam opowiedziała.

Na pożegnanie było zgadywanie

lecz dzwonek zakończył nasze zmaganie.

Będziemy więc czekać na następne spotkanie!

Oliwia Główczyńska, kl.6 b

Naszą szkołę odwiedziła wolontariuszka z Francji – pani Soline Lea. Zajęcia prowadzone przez lektorkę były bardzo ciekawe, mogliśmy szlifować znajomość języka angielskiego oraz poznać Francję. Spotkanie zaczęliśmy grą ,,Salad Game”, zostaliśmy podzieleni na 3 grupy i każda osoba musiała zmieniać miejsce po usłyszenie nazwy owocu, którym nazwana była każda z grup. Pani Soline opowiedziała nam o sobie i o kraju z którego pochodzi – Francji. Na zakończenie zajęć rozwiązywaliśmy quiz o Francji, nauczyliśmy się też kilku zdań po francusku.

Myślę, że pani Soline oryginalnie poprowadziła zajęcia, wszystkim bardzo się podobały. 🙂

Milena Juniak , kl.6b