Literackie laury

23 kwietnia, podczas Dni Otwartych IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs na Interpretację Wiersza K. K. Baczyńskiego.
W tegorocznej edycji uczniowie oddziałów gimnazjalnych musieli dokonać interpretacji utworu „Modlitwa do Bogarodzicy” w formie opowiadania. Z tym zadaniem doskonale poradziły sobie dwie uczennice naszej szkoły: Weronika Walnik i Weronika Badura, obydwie  z klasy 3a.

Przygotowane przez Weronikę Walnik opowiadanie „Przyjacielu, czy wciąż tu jesteś?” zapewniło jej miejsce na najwyższym stopniu podium. Bardzo dobrze oceniona została również praca Weroniki Badury pt. „Oddani Bogarodzicy”, za którą kluczewskiej gimnazjalistce przyznano III miejsce. Oprócz dyplomów pani dyrektor IV LO Katarzyna Polak wręczyła naszym laureatkom cenne nagrody książkowe.

Uczennicom gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.