POWIATOWY ETAP KONKURSU „MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU OLKUSKIEGO”

POWIATOWY ETAP KONKURSU

„MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII POWIATU OLKUSKIEGO”

2017/2018

26 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Bolesławiu odbył się powiatowy etap XVIII edycji konkursu „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego” dla uczniów klas III. Zakwalifikowało się do niego 20 uczniów ze wszystkich gmin naszego powiatu. Uczestnicy konkursu zmagali się z trudnym dyktandem oraz ortograficznym testem. Gminę Klucze reprezentowało 4 uczniów: Antoni Korusiewicz i Julia Stambrowska (SP Klucze) oraz Tobiasz Czyż i Magdalena Sioła (SP Jaroszowiec).

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły:

Antoni Korusiewicz z kl. 3c oraz Julia Stambrowska z kl. 3b zostali wcześniej Wicemistrzami Gminy Klucze w konkursie „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego”.

Antoni Korusiewicz w etapie powiatowym zdobył wysoką pozycję – szóste miejsce, niewiele ustępując powiatowemu mistrzowi. Przygotowanie do tego etapu wymagało systematycznej i wytrwałej pracy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w klasie czwartej.